niedziela, 6 października 2024 15:33
WAŻNE!

Sukces wąbrzeskich karateczek w Kaliszu Pomorskim

9 marca 2024 roku w Kaliszu Pomorskim odbyły się emocjonujące Mistrzostwa Polski Północnej Karate Kyokushin Kenbukai. Zawody, zorganizowane przez Klub Walki Washi, zgromadziły 18 drużyn z całego regionu. Wśród nich znalazła się ekipa z Wąbrzeskiego Klubu Sportów i Sztuk Walki, która, mimo skromnego składu, wywalczyła zaszczytne 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
  • Źródło: Urząd Miasta Wąbrzeźno

Najjaśniejszym punktem zawodów była Zofia Zglińska, która w kategorii U-12, w konkurencji form kata, zdobyła złoty medal, demonstrując niezwykłe umiejętności i technikę. Nadia Markuszewska i Olga Olszewska również stanęły na podium, zdobywając brązowe medale odpowiednio w kategoriach U-18 i U-14, potwierdzając wysoki poziom szkolenia w klubie. Chociaż Weronika Błażejewicz nie zdołała przebić się do finału, jej determinacja i zaangażowanie są godne podziwu i stanowią inspirację dla młodych sportowców.

Opiekunem i sekundantem zawodniczek był Artur Mazanowski, a wąbrzeski klub jako sędziowie reprezentowali Janusz Drywa i Anita Matura.

Za sukcesem zawodniczek stoi nie tylko ich ciężka praca, ale również wsparcie trenera, klubu i rodziców.

Serdeczne gratulacje zawodniczkom i wszystkim, którzy przyczynili się do ich sukcesu.

Udział w zawodach dofinansowany z budżetu miasta w ramach otwartego konkursu ofert dla NGO w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w roku 2024 na realizację zadania pn. „Prowadzenie szkolenia sportowego zawodników w dyscyplinie kyokushin karate oraz boksie”.