Ten materiał skupia się na zabezpieczeniach związanych z korzystaniem z portali randkowych. Przyjrzyjmy się więc, jak możemy na podstawowym poziomie zabezpieczyć się, gdy planujemy skorzystać ze stron do randkowania.
- Silne hasła, weryfikacja dwuetapowa – nie chcemy dawać hakerom cienia szansy na to, by mogli odczytać nasze intymne rozmowy;
- Udostępniaj absolutne minimum informacji – nie podawaj publicznie adresu, nie wrzucaj na profil zdjęć, które można powiązać z twoim domem, rodziną lub pracą, w trakcie rozmowy także nie dziel się wrażliwymi danymi.
- Sprawdź, czy twój rozmówca rzeczywiście istnieje – jeżeli konwersacja wzbudza podejrzenia, warto poszukać profili społecznościowych. I tak na pewnym etapie znajomości któraś ze stron by to zrobiła;
- Raportujmy wszelkie zagrożenia – nie chcemy, aby pozostali użytkownicy aplikacji natknęli się na nieodpowiednie osoby;
- Uważaj na oszustów romantycznych – staraj się jak najszybciej doprowadzić do pierwszej randki. Jeżeli osoba tego unika i na dodatek zaczyna prosić cię o drobne przysługi finansowe, zakończ znajomość natychmiast.
O czym należy pamiętać?
W kontekście pierwszej randki świetnym pomysłem jest umówienie się w publicznym miejscu. Sama dodam, że najlepiej, gdyby to był lokal, w którym bywamy często i np. jego obsługa kojarzy naszą twarz. Zawsze zwiększa to szansę na interwencję w krytycznej sytuacji. Zauroczenie jest uczuciem miłym, ale tak naprawdę nie znamy jeszcze tej drugiej osoby i warto zachować ostrożność.
Poza tym trzeba kierować się zasadą „pierwszej myśli”. Jeżeli rozmowa się nie klei i mamy jakieś wątpliwości, najbezpieczniej wycofać się i poczekać na kolejną szansę. W większych miastach jest o tyle łatwiej, że możecie zamówić tanią taksówkę w stylu Bolt lub Uber i natychmiast wrócić do domu. Najlepiej też powiedzieć przyjaciołom, że idzie się na randkę, by w razie czego ktoś mógł was „zgarnąć” w krytycznej sytuacji.
Napisz komentarz
Komentarze