Dobry Ruch ma nie być typową partią polityczną, lecz opierać się będzie na współpracy i wzajemnym szacunku między członkami. Szramka zapewnia, że w partii będzie duża swoboda działania, ponieważ członkowie to osoby, które znają się na swoim fachu i nie są politykami z krwi i kości. Partia zamierza celować w wyborców zawiedzionych działalnością innych partii politycznych. Lider wskazuje, że Dobry Ruch składa się głównie z ekspertów w swoich dziedzinach, liderów różnych organizacji i przedsiębiorców. Jako sztandarowy postulat wskazuje wolność gospodarczą i osobistą, uwalniając przedsiębiorców z kajdan biurokracji i nieodpowiedzialnych decyzji polityków.
Partia powstała formalnie na bazie już istniejącej partii politycznej Możemy!. Paweł Szramka, koordynator krajowy Dobrego Ruchu, był dotychczas posłem niezrzeszonym, który uzyskał mandat z list Kukiz’15 w 2015 roku, a w 2019 roku z list PSL – Koalicji Polskiej. Jego drogi ze środowiskiem Pawła Kukiza jednak się rozeszły. Razem z innymi posłami założył koło Polskie Sprawy, jednak wystąpił z niego, gdy pozostali członkowie rozpoczęli współpracować z PiS.
Szramka nie pełni roli prezesa czy też przewodniczącego - jest koordynatorem krajowym, a to najważniejsza funkcja w tej partii.
- Jeśli uwolnimy naszą gospodarkę i przedsiębiorców z kajdan biurokracji i nieodpowiedzialnych decyzji polityków to Polska wystrzeli do przodu i nasz rozwój gospodarczy będzie na wiele wyższym poziomie niż to przewidują teraz różni analitycy. Przedsiębiorcy nie są w stanie normalnie funkcjonować, kiedy mamy nieodpowiedzialne rządy, co chwile zmieniające się przepisy i podatki. Cały czas muszą trzymać rękę na pulsie, zamiast skupiać się na swoim biznesie. Oni muszą mieć stabilizację - mówił w rozmowie z "Wprost" poseł z Brodnicy.
W deklaracji ideowej partii zaznaczono konieczność zniesienia regulacji, które ograniczają swobodę prowadzenia działalności gospodarczej. Wśród tych regulacji znajdują się nadmiarowe zezwolenia, licencje oraz koncesje. Działacze partii sprzeciwiają się przymusowym ograniczeniom handlu w niedziele oraz dodatkowym podatkom sektorowym, takim jak podatek od handlu, podatek bankowy czy podatek cukrowy. W perspektywie czasowej partia opowiada się za całkowitym zniesieniem podatków dochodowych oraz odpowiednim zmniejszeniem wydatków publicznych. Partia postuluje też tzw. wolność osobistą.
- Wierzymy, że każdy ma prawo do wyboru własnej drogi do szczęścia, dlatego proponujemy prawne uznanie związków partnerskich innych niż małżeństwa, jako rozwiązanie problemu nierówności wobec prawa w tej kwestii - czytamy na stronie Dobrego Ruchu.
Z pełną deklaracją ideową można zapoznać się na stronie www.dobryruch.org
Napisz komentarz
Komentarze