Kto bierze udział w programach
Uczniowie i uczennice z całej Polski, od września będą wzmacniać zdrowe nawyki cyfrowe, współpracować i działać zespołowo. To już ósma edycja programów, w których udział wzięło ponad 2 tys. szkół z całej Polski. Biorą w nich udział także placówki z małych miejscowości i wsi, gdzie dostęp do tego typu inicjatyw jest mniejszy. Aby zgłosić się do programów, nauczycielki i nauczyciele musieli przygotować wraz z uczennicami i uczniami pracę.
Jej temat brzmiał “Zaproś MegaMisję/#SuperKoderów” do swojej szkoły, przedstaw swój zespół i uzasadnij, dlaczego chcesz być w naszym programie”. Zaproszenie do tegorocznej edycji przebiegało pod hasłem “Moc działania razem”. To właśnie na współpracę i naukę w grupie stawia zarówno MegaMisja, jak i #SuperKoderzy. Edukacja nt. bezpieczeństwa w sieci w MegaMisji, czy nauka podstaw programowania w #SuperKoderach – odbywa się poprzez współpracę, wspólną refleksję i zabawę.
Co będzie w programie
W programie MegaMisja dla klas 1-3 uczniowie poznają takie kwestie, jak: krytyczne podejście do treści w sieci, netykieta i ochrona prywatności. Będą uczyć się zachowania bezpieczeństwa, wartościowego spędzania czasu przed ekranami czy dbania o cyfrową równowagę.
W programie #SuperKoderzy dla klas 4–8 uczniowie budują roboty, tworzą stacje pogodowe, kodują – rozwijając kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Zajęcia odbywają się na lekcjach takich jak historia, język polski, muzyka, matematyka, lekcje przyrody czy język obcy. Odbywają się także w szkołach specjalnych i klasach integracyjnych.
Oba programy wpisują się w podstawę programową. Rozpoczną się we wrześniu i będą toczyć się przez cały rok szkolny. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycielki i nauczycieli na podstawie gotowych scenariuszy lekcji. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie wezmą udział zarówno w programie MegaMisja dla klas 1-3, jak i w programie #SuperKoderzy dla klas 4–8.
Napisz komentarz
Komentarze